23.06.2025. СЕРВИСНЕ ИНФОРМАЦИЈЕ - 7.35

• Ауто-пут Е-75, петља Нови Сад Југ – петља Нови Сад Исток, од искључења за Нови Сад из правца Београда, ка Суботици - радови на рехабилитацији коловоза, до 07.07.2025. г, у две фазе.
У зони радова, одвијање саобраћаја је следеће:
- Фаза 1: саобраћај за смер ка Суботици преусмерен на супротну коловозну траку, смера Суботица – Београд, где се одвија двосмерно, уз омогућено искључење за Нови Сад на наплатној станици Нови Сад Југ.
- Фаза 2: радови ће се изводити у зауставној саобраћајној траци у смеру ка Суботици и саобраћај ће се одвијати возном и претицајном саобраћајном траком, уз омогућено искључење за Нови Сад из возне траке.
Током обе фазе, биће омогућено искључење са ауто-пута за Нови Сад.

• Ауто-пут Е-75, зона наплатне станице Суботица, оба смера - радови на уградњи трептача, 23. и 24.06.2025. г, од 8 до 16 ч. Сходно динамици извођења радова, за саобраћај ће прво бити затворене зауставне саобраћајне траке, саобраћај ће се одвијати возним и претицајним саобраћајним тракама, а затим ће бити затворене претицајне саобраћајне траке, док ће се саобраћај одвијати возним и зауставним саобраћајним тракама.

• Aуто-пут Е-75, петља Београд – петља Сурчин, зона петље Београд, прилаз мосту бр. 19, ка Нишу - због радова на рехабилитацији коловоза, од 23.06.2025. г, од 12 ч, до 27.06.2025. г, до 10 ч, саобраћај ће се, у зони радова, одвијати на следећи начин:
- Нови Сад – Ниш: за саобраћај ће бити затворене претицајна и возна саобраћајна трака, саобраћај ће се одвијати зауставном траком и делом уливне траке рампе Београд - Сурчин/Чачак, до почетка моста бр. 19, одакле ће се саобраћај одвијати нормално;
- Београд - Сурчин/Чачак: саобраћај ће се уливати и преплитати са током Нови Сад – Ниш;
- Ниш – Нови Сад: саобраћај ће се одвијати нормално.
Алтернативни путни правци у случају повећаног интензитета саобраћаја:
1. Путничка возила и аутобуси
- Нови Сад – Ниш: на петљи Батајница искључење за Земун/Галенику/петљу Змај и даље кроз Београд;
- Нови Сад – Аеродром: на петљи Батајница искључење за Земун/Галенику/петљу Змај и даље првом десно на мото-пут М 11 ка Аеродрому.
2. Тешка теретна возила, путничка возила и аутобуси
На петљи Београд, десном изливном траком, па десно до петље Добановци, на десно искључење, па лево ка петљи Београд. На петљи Београд лево ка Нишу/Чачку, а десно, кроз тунел, директно ка Београду или Аеродрому.

• Ауто-пут Е-75, петља Владичин Хан - петља Предејане, тунел Манајле - радови на прању тунела, до 27.06.2025. г. За саобраћај затворена тунелска цев смера Врање - Ниш, саобраћај се одвија двосмерно у тунелској цеви смера Ниш – Врање.

• На наплатним станицама на аутопутевима у Републици Србији нема задржавања возила.

• Према информацијама Управе граничне полиције у 7.15 часова:
- на граничном прелазу Батровци, на излазу, задржавање за теретна моторна возила је 300 минута,
- на граничном прелазу Хоргош, на излазу, задржавање за теретна моторна возила је 90 минута,
- на граничним прелазима Шид и Келебија, на излазу, задржавање за теретна моторна возила је 120 минута,
- на граничном прелазу Прешево, на излазу, задржавање за путничка моторна возила је 20 минута.
- На осталим граничним прелазима нема дужих задржавања за све категорије возилa.

 

• Саветујемо да сви учесници у саобраћају, због своје безбедности и безбедности других учесника у саобраћају, поштују саобраћајне прописе и прилагоде брзину кретања условима на путу.