08.01.2025. СЕРВИСНЕ ИНФОРМАЦИЈЕ

23.54
  • Ауто-пут Е-75, у зони тунела Манајле, видљивост смањена услед појаве магле.
    Саветујемо учесницима у саобраћају максималан опрез при вожњи и да прилагоде брзину кретања због појаве магле која смањује видљивост на путевима, а поготово на деоницама које се простиру дуж речних токова, котлина, клисура као и на путним објектима преко река.
17.44
  • Ауто-пут Е-75, петља Пожаревац – петља Велика Плана - радови на рехабилитацији мостова преко реке Јасенице, до 15.01.2025. г. Возила се преко службеног пролаза преусмеравају на коловозну траку у којој се не изводе радови. Алтернативни правац паралелни пут Пожаревац - Велика Плана. Апелујемо на све учеснике у саобраћају да буду стрпљиви, повећају опрезност и поштују постављену саобраћајну сигнализацију.
  • Трнава - Косјерић због оштећења моста у Трнави, од 19.12.2024. уведена је забрана за теретни саобраћај, камиони са приколицом и шлепери.
  • Жагубица – Брестовачка Бања – Бор - због радова на модификацији државног пута за потребе вангабаритног транспорта, до 05.04.2025. г. саобраћај се одвија наизменичним пропуштањем возила.
  • Мост преко Козарачке реке, у Грделици - на снази је обустава саобраћаја у оба смера због радова на реконструкцији моста, од 03.10.2024. г. у трајању од 120 дана. Саобраћај преусмерен на алтернативну трасу кроз Грделицу.
  • Куманица-Камењача - радови на реконструкцији у дужини 3,5км. Саобраћај се на једном делу пута одвија девијацијом, при чему је забрањен саобраћај за камионе са приколицом.
  • На наплатним станицама на аутопутевима у Републици Србији нема задржавања возила.
  • Према информацијама Управе граничне полиције у 17.15 часова:
    • на граничном прелазу Келебија, на излазу, задржавање за теретна моторна возила је 60 минута,
    • на граничном прелазу Шид, на излазу, задржавање за теретна моторна возила је 90 минута.
      На осталим граничним прелазима нема дужих задржавања возила.
15.37
  • Ауто-пут Е-75, од петље Велика Плана до моста преко реке Јасенице, у смеру ка Београду - успорено одвијање саобраћаја.
    Алтернативни правац је паралелни пут петља Велика Плана - петља Пожаревац.
    Апелујемо на све учеснике у саобраћају да буду стрпљиви, повећају опрезност и поштују постављену саобраћајну сигнализацију.
13.20
  • Петља Шабац - петља Прњавор - нема више магле, видљивост нормална.
  • Ауто-пут Е-75, петља Пожаревац – петља Велика Плана - радови на рехабилитацији мостова преко реке Јасенице, до 15.01.2025. г. Возила се преко службеног пролаза преусмеравају на коловозну траку у којој се не изводе радови. Алтернативни правац паралелни пут Пожаревац - Велика Плана. Апелујемо на све учеснике у саобраћају да буду стрпљиви, повећају опрезност и поштују постављену саобраћајну сигнализацију.
  • Петроварадин - Сремски Карловци - радови на санацији клизишта Пуцкарош, до 28.02.2025. год. Саобраћај се одвија двосмерно суженим коловозом.
  • Ковилово (дп I Б 13) - радови на изградњи површинске раскрснице у смеру ка Београду. Саобраћај се одвија двосмерно саобраћајним тракама смера Београд - Зрењанин. Планирани рок завршетка радова 28.02.2025.године.
  • Сушица – Златибор - радови на рехабилитацији коловоза до 30.04.2025. год, уз наизменично пропуштање возила, регулисано семафорском сигнализацијом.
  • Варварин - Мијатовац, на деоници Својиново - Трешњевица до 31.05.2025. године, од 7 до 16 часова- радови на рехабилитацији уз наизменично пропуштање возила које је регулисано махачима уз ограничење брзине на 30 km/h.
  • На наплатним станицама на аутопутевима у Републици Србији нема задржавања возила.
  • Према информацијама Управе граничне полиције задржавање на граничним прелазима у 13.00 часова:
    На граничним прелазима нема дужих задржавања за све категорије возилa.
8.21
  • Због појаве магле видљивост је смањена:
    • на делу Бачке и Срема до 150метара
    • деоници петља Шабац - петља Прњавор.
    Постоји могућност појаве магле на путевима, а поготово на деоницама које се простиру дуж речних токова, котлина, клисура као и на путним објектима преко река.
    Молимо учеснике у саобраћају да прилагоде брзину кретања због појаве магле која смањује видљивост на појединим путним правцима.
7.30
  • Ужице – Златибор, у месту Сурдук, због појаве клизишта на постојећем пропусту, од 27.12.2024.г, до 30.06.2025. године, на снази је измена режима саобраћаја - у смеру ка Златибору, од две саобраћајне траке, саобраћај је у крајњој десној саобраћајној траци затворен у дужини од 50 метара.Молимо учеснике у саобраћају да поштују саобраћајну сигнализацију и прилагоде брзину кретања условима на путу.
  • Власе - петља Врање Југ, код места Дреновац , лева страна пута у смеру ка Врању, до 07.03.2025.г, измењен је режим саобраћаја услед активирања клизишта на државном путу II А реда број 227. Саобраћај се одвија наизменичним пропуштањем возила, док је на снази забрана саобраћаја за теретна моторна возила преко 10 т.
  • Косјерић – Пожега, од 10.12.2024.г, на снази је обустава саобраћаја због нестабилности косине „Пантић Стене“.
    Алтернативни путни правац током обуставе је преко Дивчибара и Бјелоперице.
  • Трнава - Косјерић због оштећења моста у Трнави, од 19.12.2024. уведена је забрана за теретни саобраћај, камиони са приколицом и шлепери.
  • Територија Зајечара: учестали ситни одрони, дуж нестабилних камених косина, у клисурама, усецима, засецима. Највише их има на путу I Б 34 (Ђердапска магистрала) где се саветује опрезна вожња и придржавање саобраћајне сигнализације која обавештава о одронима
  • На наплатним станицама на аутопутевима у Републици Србији нема задржавања возила.
  • Према информацијама Управе граничне полиције задржавање на граничним прелазима у 7.15 часова нема дужих задржавања за све категорије возилa.

 


Штампа   Ел. пошта
• Саветујемо да сви учесници у саобраћају, због своје безбедности и безбедности других учесника у саобраћају, поштују саобраћајне прописе и прилагоде брзину кретања условима на путу.