23.12.2025. СЕРВИСНЕ ИНФОРМАЦИЈЕ

22.41
  • Ауто-пут Е-75, у зони тунела Манајле, нема више магле и видљивост је нормална.
19.58
  • Жагубица-Борско језеро - због квара на камиону за превоз вангабаритног терета саобраћај обустављен за теретна возила, док се наизменично одвија за путничка моторна возила.
    Саобраћај ће бити регулисан светлосном сигнализацијом.
    Јавност ће благовремено бити обавештена о нормализацији саобраћаја.
19.07
  • Ауто-пут Е-75, у зони тунела Манајле - због појаве магле видљивост смањена.
    Саветујемо учесницима у саобраћају максималан опрез при вожњи и да прилагоде брзину кретања због појаве магле која смањује видљивост на путевима, а поготово на деоницама које се простиру дуж речних токова, котлина, клисура као и на путним објектима преко река.
18.17
  • Ауто-пут Е-75, петља Сурчин – петља Сурчин југ, у близини петље Сурчин југ, смер ка Нишу - нормализован саобраћај након саобраћајне незгоде.
17.35
  • Ауто-пут Е-75, петља Сурчин – петља Сурчин југ, у близини петље Сурчин југ, ка Нишу - због саобраћајне незгоде за саобраћај затворена претицајна саобраћајна трака, док се саобраћај одвија возном траком. Екипе су на терену.
    Јавност ће благовремено бити обавештена о нормализацији саобраћаја.
    Молимо учеснике у саобраћају да прилагоде брзину кретања условима на путу.
17.15
  • Обилазница око Београда, мост Остружница - тунел Липак, ка Бубањ Потоку, нормализован саобраћај након успореног одвијања.
  • Ауто-пут Е-761, наплатна станица Велика Дренова - радови на коловозу и ивичњацима, до 25.12.2025. г. Саобраћај се одвија слободним саобраћајним тракама, сходно динамици извођења радова.
  • Мото-пут М 11, петља Аеродром - Мостарска петља, у смеру ка Нишу, радови на уклањању заставица са стубова јавне расвете од 23.12.2025. г, од 18.30 ч, до 24.12.2025. г, до 5 ч. Током извођења радова, за саобраћај ће бити затворена претицајна саобраћајна трака, док ће се саобраћај одвијати возном и зауставном саобраћајном траком.
  • Саветујемо учесницима у саобраћају максималан опрез при вожњи и да прилагоде брзину кретања због појаве магле која смањује видљивост на путевима, а поготово на деоницама које се простиру дуж речних токова, котлина, клисура као и на путним објектима преко река.
    Детаљније информације можете наћи у Извештају зимске службе, који се налази на интернет презентацији ЈП „Путеви Србије", на следећем линку: www.putevi-srbije.rs/index.php/извештај-зимске-службе.
  • Марадик – Инђија (дп II А бр. 100) - истражни радови за потребе рехабилитације пута, до 29.12.2025. г, уз преусмеравање саобраћаја у супротну саобраћајну траку у зони радова.
  • Сушица - Златибор - радови на рехабилитацији до 31.12.2025. г, у трећој саобраћајној траци. Саобраћај се одвија несметано у две саобраћајне траке. Изузетак, када се ради завршни слој асфалта, саобраћај се одвија наизменично једном саобраћајном траком.
  • На наплатним станицама на аутопутевима у Републици Србији нема задржавања возила.
  • Према информацијама Управе граничне полиције у 17.15 часова:
    • на граничном прелазу Батровци, на излазу, задржавање за теретна моторна возила је 120 минута,
    • на граничном прелазу Сремска Рача, на излазу, задржавање за теретна моторна возила је 180 минута.
    На осталим граничним прелазима нема дужих задржавања за све категорије возила.
16.29
  • Ауто-пут Е-75, Обилазница око Београда, тунел Липак, ка Бубањ Потоку - oтклоњене последице саобраћајне незгоде.
  • Саобраћај се одвија успорено на Обилазници око Београда, мост Остружница - тунел Липак, ка Бубањ Потоку.
    Молимо учеснике у саобраћају да прилагоде брзину кретања условима на путу.
16.02
  • Aуто-пут Е-75, Обилазница око Београда, у тунелу Липак, смер ка Бубањ Потоку - након саобраћајне незгоде саобраћај се одвија возном и претицајном саобраћајном траком.
    Молимо учеснике у саобраћају да прилагоде брзину кретања условима на путу.
15.47
  • Aуто-пут Е-75, Обилазница око Београда, у тунелу Липак, смер ка Бубањ Потоку - због саобраћајне незгоде саобраћај се одвија возном и зауставном саобраћајном траком.
    Јавност ће бити благовремено обавештена о нормализацији саобраћаја.
    Молимо учеснике у саобраћају да прилагоде брзину кретања условима на путу.
13.30
  • Мото-пут М 3, на кружној раскрсници Шабац, ка Лозници - у току су радови на замени еластичне одбојне ограде, уз затварање возне саобраћајне траке и одвијање саобраћаја претицајном саобраћајном траком.
  • Село Звездан, на km 70+500 - радови на водоводној мрежи, уз одвијање саобраћаја наизменичним пропуштањем возила, уз семафорску сигнализацију.
  • Ауто-пут E-761, деоница Крушевац - Трстеник, између km 28+160 – 41+960, у оба смера - радови на чишћењу шахти и испитивању пропусности цеви, до 25.12.2025.г, уз затварање зауставне саобраћајне траке, у дужини од 50m.
  • Ауто-пут E-761, петља Врњачка Бања - петља Трстеник, у оба смера - радови на тротоарским рампама, до 31.12.2025.г, уз делимично сужење саобраћајне траке на надвожњацима, без утицаја на саобраћај.
  • Сеча Река – Варда - радови на рехабилитацији коловоза, до 31.12.2025.г, уз одвијање саобраћаја наизменичним пропуштањем возила.
  • Мојковић - Крупањ, код места Бањевац на km 56+901 - у току су радови на санацији клизишта и оштећеног потпорног зида на деоници државног пута II А реда број 137, уз одвијање саобраћаја наизменичним пропуштањем возила, сходно семафорској сигнализацији.
    Планирани рок за завршетак радова је 15.03.2026.г, уколико временски услови то дозволе.
  • На наплатним станицама на аутопутевима у Републици Србији нема задржавања возила.
  • Према информацијама Управе граничне полиције у 13.15 часова:
    • на граничном прелазу Батровци, на излазу, задржавање за теретна моторна возила је 120 минута,
    • на граничном прелазу Сремска Рача, на излазу, задржавање за теретна моторна возила је 120 минута.
    На осталим граничним прелазима нема дужих задржавања за све категорије возила.
11.50
  • Ауто-пут Е-75, у зони тунела Манајле, нема више магле и видљивост је нормална.
8.21
  • Крагујевац - Краљево, кроз град Крагујевац, у улици Булевара краљице Марије код раскрснице са улицом Сретењског устава, у смеру од Краљева ка Крагујевцу, oд 23.12.2025. г, од 10 ч, до 24.12.2025. г, до 10 ч, обустава саобраћаја због радова на санацији топловодне мреже. Саобраћај ће се се одвијати алтернативним путним правцима кроз град Крагујевац, улицом Кнеза Михаила и даље Лепеничким булеваром према Баточини.
  • Ауто-пут Е-75, петља Бубањ Поток - петља Појате, у оба смера, од 23.12. од 8 ч, до 24.12.2025. г, до 16 ч, радови у покрету на поправци и замени оштећених смероказа на еластичним одбојним оградама уз десне ивице коловоза у смеру кретања.Затварају се зауставне и изливно-уливне коловозне саобраћајне траке, саобраћај се одвија возном и претицајном саобраћајном траком.
  • Мото-пут М 11, петља Аеродром - Мостарска петља, у смеру ка Нишу, радови на уклањању заставица са стубова јавне расвете од 23.12.2025. г, од 18.30 ч, до 24.12.2025. г, до 5 ч. Током извођења радова, за саобраћај ће бити затворена претицајна саобраћајна трака, док ће се саобраћај одвијати возном и зауставном саобраћајном траком.
  • Ауто-пут Е-75, петља Водањ - петља Колари, од петље Колари у смеру ка Београду, у дужини од километар, 23.12.2025. г, од 8 до 15 ч, радови на редовном одржавању. За саобраћај ће бити затворене возна и зауставна саобраћајна трака, у дужини од минимум километар, док ће се саобраћај одвијати претицајном саобраћајном траком.
  • Aуто-пут Е-75, петља Пожаревац – петља Велика Плана - радови на рехабилитацији десног моста преко реке Јасенице, фаза 2, у смеру ка Нишу, до 25.12.2025. г, уколико временски услови дозволе. Возила се, службеним пролазом, преусмеравају на коловозну траку у којој се не изводе радови. Апелује се на све учеснике у саобраћају да буду стрпљиви, повећају опрезност и поштују саобраћајну сигнализацију у зони извођења радова.
  • На наплатним станицама на аутопутевима у Републици Србији нема задржавања возила.
8.03
  • Ауто-пут Е-80, у зони тунела Банцарево, нема више магле и видљивост је нормална.
5.10
  • Саветујемо учесницима у саобраћају максималан опрез при вожњи и да прилагоде брзину кретања због појаве магле која смањује видљивост на путевима, а поготово на деоницама које се простиру дуж речних токова, котлина, клисура као и на путним објектима преко река.
    Детаљније информације можете наћи у Извештају зимске службе, који се налази на интернет презентацији ЈП „Путеви Србије", на следећем линку: www.putevi-srbije.rs/index.php/извештај-зимске-службе
1.20
  • Ауто-пут Е-80, нормализован саобраћај за теретна моторна возила на наплатној станици Димитровград, након обуставе због задржавања теретних моторних возила на граничном прелазу Градина. 

 


Штампа   Ел. пошта
• Саветујемо да сви учесници у саобраћају, због своје безбедности и безбедности других учесника у саобраћају, поштују саобраћајне прописе и прилагоде брзину кретања условима на путу.